Buppa Gump Shrimp Company, Los Angeles

Tamamdır. Doğru yere geldim!

İşte böyle dedim, ilk karides boğazımdan geçerken 🙂 Los Angeles’ın en güzel yerlerinden biri olan Santa Monica Pier’de bulunan Buppa Gump‘a uğramadan LA’den dönmeyin. Eğer salaş bir ortam ve eşsiz bir lezzet istiyorsanız burası tam size göre.

 

Buppa Gump az ilerde sağda! Araba ile geldiyseniz Pier'in içine de yan tarafına da park edebilirsiniz.

Buppa Gump az ilerde sağda! Araba ile geldiyseniz Pier’in içine de yan tarafına da park edebilirsiniz.

Güneşli bir LA gününde diyeceğim ama LA neredeyse her zaman güneşli. Bu güzel günde Santa Monica Pier’e gittim ve park ettim. Pier’de yemek yenilenecek çok yer olsa da Buppa Gump aralarında en çok ilgi gören restoran.

Mekanın önüne gelince kalabalıktan sizi nasıl lezzetli bir yemeğin beklediğini anlayabiliyorsunuz.

Görevli baayaaan :)

Görevli baayaaan 🙂

Görevli hanımefendiye içerde boş masa olup olmadığını sordum. Bana yaklaşık 1 saat beklemem gerektiğini söyleyince, ilk olarak oradan ayrılma fikri geldi aklıma. Fakat daha sonra tam bir Sivas’lı gibi içeriye dalıp kendime uygun bir yer bakınmaya başladım.

Sonunda barda tek kişilik bir yer olduğunu gördüm ve oturdum.

Oturduğum yer belki de tüm restoranın en güzel yeriydi. Hemen karşımda Forrest Gump filminde de duyduğumuz “Stupid is as stupid does.” cümlesinin yazdığı bir levha asılıydı. Onu gören herkes gibi bende de hemen bir tebessüm oluştu.

Yemek Zamanı

Menüde sadece karides yoktu tabi ki. Balık çeşitleri ve hatta hamburger vs. de var idi. Ben İngilizce adını hatırlamıyorum ama appetizer olarak kovada gelen karideslerden aldım. Bu tarifle, garsondan doğru yemeği almanız kolay olmayacaktır ama tek hatırladığım gelen kovadaki karideslerin yarısı acılı (Spicy) yarısı sarımsaklıydı. (Garlic) Acılı olanları beğenmedim. Sarımsaklı olanlar ise anlatılmaz!

Başlangıçtan öte bir kişiyi rahatlıklıkla doyurabilir!

Başlangıçtan öte bir kişiyi rahatlıklıkla doyurabilir!

Karideslere yakından bakalım!

Karideslere yakından bakalım!

Ben kova karidesi başlangıç olarak aldığım için açıkcası bu kadar çok geleceğini beklemiyordum. Çok aç olduğum bir gün olduğundan mütevellit bir de ana yemek almaya karar verdim. Tercihim yine karides oldu ve combo karides tabağı aldım. Bu tabağın özelliği adı üstünde tüm karides çeşitlerini ve soslarını içermesi.

Çok şık gözükmüyor mu?

Çok şık gözükmüyor mu?

Karışık karides tabağı pek bana göre değil. Tabağın hepsini silip süpürdüm ama çok beğendiğimden değil günah olmasın diye 🙂

Yemeğin sonunda karar verdim. Bir daha buraya gelirsem başlangıç olarak sarımsaklı karides kovas + hamburger vb. birşey isteyeceğim. Karides + Karides çok fazla geldi.

Tabağım dolu kalkamazdım :)

Tabağım dolu kalkamazdım 🙂

Tavsiye Ederim

Yolu Los Angeles’a düşeceklere Buppa Gump’ı tavsiye ederim. Çok karides yiyen biri olmasam da eminim ki burası Amerika’da karides yenilecek ne iyi noktalardan bir tanesi.

Etraftaki bazı masalar hamburger gibi şeyler istediler. Onlar da çok şık ve lezzetli gözüküyordu.

Eğer burada yemiş kişiler var ise yorumlarda tavsiyelerinizi bekliyorum!

Afiyet olsun.

MN

2 Yorum

  1. Burak dedi ki:

    Afiyet olsun Mustafacım.

Bu Yazı İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?