All posts in Basketbol

Litvanya Basketbol Taraftarı ve Sırbistan Maçı

Litvanya’nın Basketbol ülkesi olduğunu neredeyse herkes bilir. Gerçekten burada insanlar tam bir basketbol aşığı! Bir sporu sevmek, kendini ona adamak, sadece sevgi ile olan birşey değil. Onu hissetmek ve doğru zamanda, doğru etkiyi yapmak gerek.

İşte bu konuda Litvanya taraftarı çok başarılı. İlk gün Türkiye, Fransa karşısında kaybedince üzüntümden son Litvanya maçına kalmamış ve doğru otele gitmiştim. İlk gün o kadar üzülmüştüm ki, Litvanya’lı taraftarlar sırtımı sıvazlayıp, beni teselli etmeye çalışmışlardı.

Dün akşam (9 Eylül, 2011) ise maç içinde heyecana kapılmış durumda iken, Dovydas isimli bir Litvanya’lı vatandaş, beni rahatlatmak için:

Merak etme bugün kazanacaksınız.

dedi. O an içim biraz olsun rahatladı. Maç sonu ise malesef yine aynı hüsrandı. Maç sonunda Dovydas beni son maça kalmam için ikna etti ve Litvanya taraftarına canlı tanık oldum.

Yazının devamını okuyun →

Türkİye – İspanya Maçından Sonra

Dün akşam (5 Eylül, 2011) kardeşimi Portsmouth, İngiltere’de bulunan bir okula yerleştirdim ve daha sonra odama gittim. İngiltere’de basketbol izleyecek bir yer bulamadığım için odamda byük bir heyecan içinde bilgisayarımı açtım ve Polonya maçının sonucuna baktım.

Kaç fark attık? Diye düşünürken, gördüğüm sonuç üzerie kaynar sula başımdan aşağıya dökülmüş gibi oldum. Normalde kolay kolay umudumu kaybetmem ama, iplerin Polonya elinde olması beni çok üzdü.

Sonra ise işler biraz değişti. Türk’ler her zamanki gibi tarih yazmaya başladı!

Yazının devamını okuyun →