All posts tagged campaign monitor

37 Signals: Getting Real

The smarter, faster, easier way to build a successful web application

Daha akıllı, daha hızlı ve daha kolay web applikasyonu-yazılımı oluşturmak. Dünya üzerinde 5 milyon’dan fazla kişi 37signals’ın ürettiği web tabanlı yazılımları kullanıyor. Bunların başında proje yönetim yazılımı olan Basecamp geliyor.

Kitapta bir web applikasyonu yaparken nelerin yapılıp, nelerin yapılmaması gerektiğinden bahsediliyor. Web-app geliştiriyor ve geliştirmiş olan ekipler için kesinlikle alınması gereken bir kitap. Kitabın başlığı olan “Getting Real” yani “Gerçekçi Olmak”, bizlere web-app yaparken yaptığımız gereksiz hazırlıkları, dökümanları yani kısacası bürokrasiyi atmamız gerektiğini, eğer bürokrasiye takılırsak, asıl önem/çözüm gerektiren konulara yeterli özeni gösteremeyeceğimizi anlatıyor.

Eğer büyük bir fikir/proje hakkında fikri olan girişimci, tasarımcı, yazılımcı veya pazarlamacı iseniz bu kitap tam size göre.

Aşağıda kitaptan çıkardıklarımı listeledim. Siz de kitabı okuduysanız, yorumlarınız ile katkı yaparsanız çok mutlu olurum. Kitabı okumasanız bile, Web-App konusunda görüşlerinizi paylaşmanız benim için çok değerli.

Yazının devamını okuyun →