All posts tagged lokum burger

Samimi İzlenimler: Nusr-Et Steakhouse, Ankara

İstanbul’da herkesin uzun süredir konuştuğu, ünlü işadamı Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D.ream ortalığından sonra tüm Türkiye’nin konuşur olduğu Nusr-et sonunda Ankara’da da bir restoran açtı.

Kavaklıdere’de Sheraton’ın hemen karşısına açılan bu prestijli restoran, adına yakışır şıklıkta bir iç tasarıma sahip ve bize servis yapan görevlinin dediğine göre Ankara’da en geniş barına sahip restoranıymış.

İnsanlar genellikle restoran seçimlerini kimi zaman lezzete, kimi zaman prestije, kimi zaman servise, kimi zaman da lokasyona göre yapar. Benim ilk önceliğim her zaman lezzet ve servis olmuştur. Restoran tercihlerimde lokasyonu da önemsemekle beraber (örneğin deniz manzaralı bir restoran tercihimdir.) prestiji hiçbir şekilde önceliklerim arasına bulundurmam. Kısaca ben, yemek kalitesi/lezzet ve güler yüze değer veren bir müşteri profilindeyim.

Nusr-et’e gitmeden önce, adını sıkça duyduğum bu restoranın Amerikalıların tabiriyle “over-rated” yani abartılmış olmasından ürküyordum biraz. Restoran hakkındaki eleştirilerime (olumlu ve olumsuz) başlamadan önce, yediğim yemekleri tanıtmak ve üzerlerinden tek tek geçmek istiyorum:

Yazının devamını okuyun →