All posts tagged siemens arena

Litvanya Basketbol Taraftarı ve Sırbistan Maçı

Litvanya’nın Basketbol ülkesi olduğunu neredeyse herkes bilir. Gerçekten burada insanlar tam bir basketbol aşığı! Bir sporu sevmek, kendini ona adamak, sadece sevgi ile olan birşey değil. Onu hissetmek ve doğru zamanda, doğru etkiyi yapmak gerek.

İşte bu konuda Litvanya taraftarı çok başarılı. İlk gün Türkiye, Fransa karşısında kaybedince üzüntümden son Litvanya maçına kalmamış ve doğru otele gitmiştim. İlk gün o kadar üzülmüştüm ki, Litvanya’lı taraftarlar sırtımı sıvazlayıp, beni teselli etmeye çalışmışlardı.

Dün akşam (9 Eylül, 2011) ise maç içinde heyecana kapılmış durumda iken, Dovydas isimli bir Litvanya’lı vatandaş, beni rahatlatmak için:

Merak etme bugün kazanacaksınız.

dedi. O an içim biraz olsun rahatladı. Maç sonu ise malesef yine aynı hüsrandı. Maç sonunda Dovydas beni son maça kalmam için ikna etti ve Litvanya taraftarına canlı tanık oldum.

Yazının devamını okuyun →

Merhaba Vilnius!

Bugün Vilnius’a airBaltic’in Letonya (Riga) aktarmalı uçağı ile vardım. Yolculuk, konfor güzeldi. Uçaktan çıktığımda zaten çok sevdiğim yağmurlu hava, mükemmel bir gökyüzü ile birleşip beni karşıladı.

Havalimanından çıkar çıkmaz dışarda birçok sigara içen insan vardı. İnsanların o anki hali bana AŞTİ‘yi hatırlattı. Otobüs, tren ve taksi seçenekleri arasından otobüsü seçtim ve sadece 2.50 Litas‘a (Yaklaşık 1.75 TL) otelime yakın bir yere kadar geldim.

Şehrin (Vilnius) neredeyse Avrupa Basketbol Şampiyonası ile alakası yok gibi. Böylesine bir basketbol ülkesinden böyle şenlik-festival havası beklerdim.
Yazının devamını okuyun →