Kadın Haklı Beyler, Türk Erkeginde İs Yok!

Merhaba;

Bu sabah uyandım ve uzun zamandır kafamda yoğurduğum bir düşünceyi yazmaya karar verdim:

Kadınlarımız neden eskisi kadar narin ve el üstünde değil?

Ülkemizde maalesef kadınlara cinsel içerikli obje, ezilmek istenen emir kulu ve/veya hizmetçi olarak bakılıyor.

Olaya yani kadınlara karşı takınılan bu yanlış tutuma, öncelikle kadınlar tarafından bakalım. Kadınlarımız maalesef kaba tabiriyle koca/erkek bulmak için benliklerini hiçe sayıp, çirkin tutumlar takınmaktadırlar. Ya da kendi bünyelerinde feminist oluşumlara girmektedirler. Yani özetle, ya kendilerini beğendirmek için açılıp saçılıyorlar/karakterlerine ters gelen kişilere+olaylara ses çıkarmıyorlar ya da erkek düşmanı kesiliyorlar.

Etrafıma bakındığımda gördüğüm çiftlerin çoğunda kadına/kıza üzülerek bakıyorum. İçimi hüzün kaplıyor. Ben çok doğru adam olduğum için söylemiyorum bunları, bende de tipik Türk karakteristikleri dolu!

Özetle kadınlar çok haklılar beyler. Ne yaparlarsa yeridir. Çünkü Türk erkeğinde iş yok. Böylesine uçkuru peşinde dolaşan, kalbiyle değil başka uzuvlarıyla hayata bakan bir toplumda ister istemez kadınlar da kendi değerlerini düşürüyorlar. Bizim takındığımız bu iğrenç tutum kadınlarımıza, bizleri yanlarında tutmak için daha ahlaksız olmaları gerektiğini düşündürebiliyor.

Yazık! Onların ahlakını kendi ellerimizle bozuyoruz. Halbuki onlar fıtrat itibariyle bizlere (erkeklere) göre çok daha merhametli ve narindirler. Yani aslında bize göre daha önemliler. Ama biz onları bozuyoruz, yıpratıyoruz, eziyet ediyoruz.

Halbuki onlar bize emanettirler! Aklı başında bir insanın hayatı boyunca yapabileceği en iyi şeylerden biri annesinin ve eşinin gönlünü hoş tutmaktır.

Büyüklerimizden şöyle şeyler duyuyorum:

Zamanı kızları çok değişti. Eskiden böyle miydi?

Güzel büyüklerimiz, zamane kızlarının suçu yok. Onları buna biz ittik. Ahlaksız zamane erkeği yaptı bunu. Artık onlardan eskisi gibi narin ve el üstünde olmasını bekleyemeyiz. Maalesef hayat değişti. İnsanlar değişti. Ahlak ve değer yargıları yozlaştı.

Kadın haklı beyler, Türk erkeğinde iş yok!

Saygılar, sevgiler.

MN

Bu Yazı İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?