Samimi İzlenimler: Filizler Köftecisi, Üsküdar

İstanbul’da uzun uzun yürüyüşler yapmayı, yol-sokak öğrenmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok severim. Geçenlerde bir gün Kadıköy’den yola çıkıp, sahil yolu boyunca Üsküdar’a kadar yürüdüm. Yürüyüşüm sırasında daha önce gözüme çarpmış ama hiç denemediğim Filizler Köftecisi’ne denk geldim.

Bu yazımda geçen sene Türkiye’nin En İyi Köftecisi seçilmiş olan Filizler Köftecisi’nin samimi izlenimlerini yazdım. Umarım beğenirsiniz.

Filizler Köftecisi

Filizler Köftecisi

1) Turşu, Ekmek ve Ayran

Kuver nedir Allah aşkına?

Kuver nedir Allah aşkına?

Yemeğin başında ekmek, turşu ve biber getirdiler. Tamamı oldukça vasattı. Ben restoranları değerlendirirken, sunulan herşeyin dört dörtlük olmasını beklerim. Yani köftesi güzel olsa bile, ortaya başlangıç olarak gelen turşunun kötü olduğu bir restoran benim gözümde değerli değil.

Neyse ortaya gelenlere dokunmadım sayabiliriz. Sadece ufaktan tadına bakmakla yetindim. Gelelim asıl soruna; yemeğin sonunda hesapta gördüğüm 1 TL’lik kuver kalemi. Bırakın artık bu kuver olayını!!!

Kuver dışında canımı sıkan ikinci bir olay Ayran’ın 4 TL olması! Yani Kola vs. 4-5 TL olur anlarım da Ayran ne zamandan beri 4 TL? Üstelik köftecide? Boğaz etkisi diyelim buna.

2) Akdeniz Salata

Akdeniz Salata

Akdeniz Salata

Akdeniz salata tazelik anlamında başarılıydı. Porsiyonu çok küçük olduğundan dolayı fiyatı (6.5 TL) biraz pahalı geldi bana.

3) Karışık Köfte

Karışık Köfte

Karışık Köfte

Tercihimi tüm köftelerin de tadına bakmak istediğimden karışık köfte olarak yaptım. Lezzetliydi köfteler gerçekten de. Haa Türkiye’nin en iyi köftesi mi? Hayır değil. Gerçekten değil. Üstelik karışık köfte tabağı kesinlikle daha büyük olmalı. Karışık köfte için 21 TL ödedim.

Samimi İzlenimler

Filizler Köftecisi, ailecek gidilebilecek güzel ve kaliteli bir restoran. Bana sorarsanız mekanı özel kılan lokasyonu. Gerçekten manzarası ve konumu eşsiz denilebilir. İç dekorasyon ve ambiyans olarak da oldukça başarılı.

Personelin güler yüzlü olması da hoşuma gitti ki köftecilerde pek göremezsiniz bunu. Yemekler çok pahalı olmasa da diğer kalemlerden size kabaca takıyorlar. Aşırı lezzetli bir yemek için değil ama, güzel vakit geçirmek için sıkça gidilebilir.

Eşsiz manzara.

Eşsiz manzara.

Değerlendirme

 • Lokasyon: 4/5
 • Ekip & Servis: 4/5
 • Lezzet: 3/5
 • Ambiyans: 5/5
 • Fiyat/Performans: 3/5

8 Yorum

 1. Gökalp Üstün dedi ki:

  Gayet objektif olmuş. Öneriler için teşekkür…Boş yere gitmeyiz:-)

  • Mustafa Namoğlu dedi ki:

   😀 Yorumun için teşekkür ederim aslan ortağım.

   • Ail rıza dedi ki:

    12.06.2016 günü iftar için gittik gitmez olaydık. 4 kişi gittik iftar menüsü 4 geleceğine 2 kişilik geldi. 4 mercimek 4 ufak salata yağsız. Limonsuz, 1dilim biftek küçük boy, 1 dilim tavuk (pişmemiş çığ desem yeridir) 1 adet köfte, 1 ayran,1 salgam suyu, 2 kutu kola, 3 ırmık helvası, 1 şişe şu (1,5 lt), 1 ezme, reklam yaptıkları afişteki menünün yarısı ve hizmet sıfır hesap::: 278 TL bir daha asla gitmem iftar yapanların %99 memmun kalmadı. Bunlar yüzünden yan masadaki aile hesap yüzünden tartıştı adam ayıp dedikçe hanım efendi adamın yüzüne baka kaldı o da bir şeyler dedi ama ben duymak istemem. Bu hizmet bu mübarek ramazanda helal midir. B en helal etmiyorum.

 2. Kaan dedi ki:

  yazınızı okurken bu blogu daha önceden ziyaret ettiğimi anımsadım.Ortak bir paydamız var:)İznik’te ben de koşmuştum.Filizler köftecisi işletmecisi olarak önerilerinizi dikkate alacağımızı bilmenizi isterim.

 3. Marmara dedi ki:

  Üsküdar Filizler köftecisin de dün itibari ile üniversite arkadaşlarımızla mezuniyet olduktan sonra yemek yiyelim dedik. Keşke yazınızı daha önce görseydim açıkcası İstanbul da 300 e yakın mekanda yemek yemişliğim var iken böyle rezil bir işletme görmedim.Öncelikle ne Üsküdar a ne İstanbul a yakışan bir mekan. Dünya para aldığı o 4 tane serçe parmağım kadar olan köfte ne öyle ? Allah aşkına insanların salak yerine konulduğu başka yer görmedim fiyatlar aşırı uçuk.Kendimiz pasta getirdik getirmeden bunu da belirttik işletmeye.Garsonlar Pasta keserken para istiyorlar hesap ödenirken de para istediler resmen zorla para aldılar arkadaşlarımızdan.Burda 50 ye yakın yanlış da sayabilirim ama birşey değişmeyecek.bence Rezillik Üsküdar için utanç verici bir yer.

 4. Gülalp dedi ki:

  9.9.2017 akşamı doğum günüm için ailecek yemek yemeye gittik ama tek kelimeyle berbat bence size tek yıldız bile çok porsiyonlar çok küçük ama fiyat büyük yani 2 köfte. birtop püre. birtop pilav.21.00tl icicek5.00/mezeler 9.00tl cay3.50tl/ işte o akşam 260.tl hesap ödedik üstüne2 çay içtim 7.00tl daha ödedim sevgili eşimin iş cevresin den tavsiyeler gitim ama berbat asla bu mekana birdaha gitmem tavsiye de etmem.sokak koftecisi bundan bin kat iyidir inanın….

Bu Yazı İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?