All posts in Şehir İncelemeleri

Hong Kong’a Gitmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yine bir iş gezisi, yine bir fuar. Bu sefer Uzak Doğu’nun görkemli şehri Hong Kong‘dan bildiriyorum.

Hediyelik eşya fuarına katılmak için 25 Nisan 2013 tarihinde Hong Kong’a uçtum. İstanbul’dan THY ile direkt uçuş olması oldukça büyük avantaj. Uçuş İstanbul’dan giderken yaklaşık 9, dönerken yaklaşık 12 saat sürüyor. Yani giderken uçakta 2 film izleyip, bolca tıkınıp sonra da güzelce uyursanız hemen bitiveriyor yol.

Sizlere yine samimi izlenimlerimi bildiriyorum. Umarım fayfası dokunur. Çünkü Hong Kong bir Avrupa gibi değil. Tamamen farklı bir kültür. Eğer o taraflara doğru gidecekseniz tavsiyelerimi okumanızda fayda var diye düşünüyorum.

Yazının devamını okuyun →

Frankfurt’a Gitmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yine Şubat geldi ve ben Ambiente Fuarı için Frankfurt’un yolunu tuttum. Tasarım, hediyelik eşya, züccaciye, ev aletleri vb. sektöründe bulunan insanların Avrupa merkezli fuarlar arasında favori destinasyonlarından bir tanesidir Ambiente. Senede 2 defa düzenlenen Ambiente ile ilgili detayları buradaki adresten öğrenebilirsiniz: http://ambiente.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/willkommen.html

Yazının devamını okuyun →

The Gun Store, Las Vegas

Zappos HQ’ya yaptığım ziyaretten sonra, Las Vegas’ta arabayla gezinmeye başladım. Gözüme devamlı reklam panolarında The Gun Store‘un reklamları çıktı. İyi ki de gitmişim 🙂

Yazının devamını okuyun →

Vilnius’da Pasta Mı? Kibin Inn.

Avrupa’nın ve Amerika’nın birçok şehrinde bazı lokanta ve cafelerde uzun kuyruklar görürsünüz. Bir arkadaşım bana:

Amerika’lıların sıra beklemek gibi bir hobisi var.

demişti. Bazen öyle şeylere denk geliyorsunuz ki, onu elde etmek için beklemeye değiyor.

Yazının devamını okuyun →

Merhaba Vilnius!

Bugün Vilnius’a airBaltic’in Letonya (Riga) aktarmalı uçağı ile vardım. Yolculuk, konfor güzeldi. Uçaktan çıktığımda zaten çok sevdiğim yağmurlu hava, mükemmel bir gökyüzü ile birleşip beni karşıladı.

Havalimanından çıkar çıkmaz dışarda birçok sigara içen insan vardı. İnsanların o anki hali bana AŞTİ‘yi hatırlattı. Otobüs, tren ve taksi seçenekleri arasından otobüsü seçtim ve sadece 2.50 Litas‘a (Yaklaşık 1.75 TL) otelime yakın bir yere kadar geldim.

Şehrin (Vilnius) neredeyse Avrupa Basketbol Şampiyonası ile alakası yok gibi. Böylesine bir basketbol ülkesinden böyle şenlik-festival havası beklerdim.
Yazının devamını okuyun →